L O A D I N G
logo
СОНСОГЧ, ОЮУТНУУД АВЬЯАСАА СОРЬЖ, ШИЛДЭГҮҮДЭЭ ТОДРУУЛЛАА

СОНСОГЧ, ОЮУТНУУД АВЬЯАСАА СОРЬЖ, ШИЛДЭГҮҮДЭЭ ТОДРУУЛЛАА

  • Dec 01, 2019
Дотоод хэргийн их сургуулийн сонсогч, оюутнуудын дунд жил бүр уламжлал болгон зохиогддог “Алтан намар-2019” урлагийн наадам амжилттай болж өндөрлөлөө. Тус наадам энэ жил нэлээд өрсөлдөөнтэй болов.
 Наадамд Их сургуулийн бүрэлдэхүүн сургуулийн 75 ангийн 32 багийн 2500 сонсогч, оюутан, суралцагчид оролцож авьяас, ур чадвараа сорин өрсөлдөж шилдэгүүдээ тодрууллаа.
Энэ оны “Алтан намар-2019” урлагийн наадмын шүүгчээр СУИС-ийн дуулах ур зүйн  багш,  “Улаанбаатар чуулга”-ын гоцлол дуучин, Монгол Улсын гавьяат жүжигчин  Д.Баасанжав, ЦДБЭЧ-ийн зөвлөх, найруулагч, Монгол Улсын гавьяат жүжигчин , бүжиг дэглээч Л.Ганчимэг, ДХИС-ийн Мэдээлэл-технологи, хөгжлийн газрын Соёл, олон нийттэй  харилцах албаны ахлах мэргэжилтэн, Монгол Улсын соёлын тэргүүний ажилтан,  хошууч  Д.Баттогоо нар ажилласан юм.
Авьяаслаг сонсогч, оюутан, суралцагчид урлагийн найман  төрөлд өрсөлдсөнөөс дараах байруудыг эзэлсэн байна.
 
дд Анги дамжаа Нийт оноо Эзэлсэн байр
1 ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/
107.9 I
2 ХАС 4-р дамжаа 106.4 II
3 ХАС 1-р дамжаа 99.1 III
4 ХАС 2-р дамжаа 97.5 IV
5 ЦС 3-р дамжаа
1-р баг /331, 332/
97.2 V
6 Ахлах сургууль 97.1 VI
7 ШШГС 3-р дамжаа 97 VII
8 ШШГС 1-р дамжаа 96.6 VIII
9 ЦС 3-р дамжаа
3-р баг /335, 338/
95.9 IX
10 ЦС 1+1 94.6 X
11 ЦС 4-р дамжаа
3-р баг /343, 345
94.1 XI
12 ОБС 3-р дамжаа 93.6 XII
13 ЦС 3-р дамжаа
2-р баг /333, 334/
91.9 XIII
14 ЦС 1-р дамжаа
1-р баг /311, 312/
90.3 XIV
15 ОБС 1-р дамжаа 90.3 XV
16 ЭЗНУС 3-р дамжаа
2-р баг /231/
89.1 XVI
17 ХАС 3-р дамжаа 88.2 XVII
18 ЭЗНУС 1-р дамжаа
2-р баг /211, 212/
87.9 XVIII
19 ОБС 2-р дамжаа 86.3 XIX
20 ОБС 4-р дамжаа 84 XX
21 ЭЗНУС 1-р дамжаа
1-р баг /213/
82.2 XXI
22 ЦС 4-р дамжаа
2-р баг /342, 344/
82 XXII
23 ЦС 2-р дамжаа
1-р баг /321,322,323/
80.9 XXIII
24 ЭЗНУС 3-р дамжаа
1-р баг /232, 234/
80.1 XXIV
25 ЭЗНУС 2-р дамжаа
2-р баг /222, 224/
77.2 XXIV
26 ЭЗНУС 2-р дамжаа
1-р баг /221, 223/
75.8 XXV
27 ШШГС 2-р дамжаа 75.5 XXVI
28 ЭЗНУС 4-р дамжаа 73.8 XXVII
29 ЦС 1-р дамжаа
2-р баг /313,314/
66.5 XXVIII
 
 
дд Төрөл Оноо Эзлэх байр Анги, дамжаа, нэр
1 Мэндчилгээ 14.2 I ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/
13,9 II ХАС 4-р дамжаа
13,5 III ШШГС 1-р дамжаа
2 Ардын дуу 13,7 I Ахлах сургууль - “Ёохор”
дан найрал
13,4 II ШШГС 1-р дамжаа
с/ч Одонтуяа “Мандах нар”
13,2 III ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/ 
с/ч Дэлгэрбаяр, с/ч Номиншүр
“Юүндэн гөөгөө”
3 Зохиол дуу 14,5 I ХАС 4-р дамжаа 
д/т М.Бат-Эрдэнэ
“Дээд алтан шүтээн”
14,4 II ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/
с/ч Б.Дэлгэрбаяр “Аавдаа”
13.6 III ОБС 3-р дамжаа
Б.Эрдэнэбилэг
“Сэтвээ нь үгүй сэтгэл”
4 Хамтлаг дуу 13,8 I ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/
13,5 II ХАС 4-р дамжаа
13 III ЦС 1+1
5 Гадаад дуу 14,5 I ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/ - д/т Өсөхбаяр, с/чТөгөлдөр, с/ч Мөнхбаяр
13,8 II ХАС 4-р дамжаа – д/т М.Бат-Эрдэнэ
13,4 III ШШГС 1-р дамжаа - Наранхүү
6 Бүжиг 14,4 I ЭЗНУС 4-р дамжаа
Б.Энх-Уянга “Дөрвөн ойрдын жороо”
14,1 II ЦС 2-р дамжаа
1-р баг /321,322,323/
 “Цагдаа” бүжиг
13,8 III ХАС 1-р дамжаа
Түвшинтөгс
“Уулын залуу”
7 Язгуур урлаг 13,8 I Ахлах сургууль – “Марзай”
Сурагч Пүрэвдорж
13,5 II ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/
 Бие биелгээ
13 III ЦС 4-р дамжаа
3-р баг /343, 345/
с/ч Санжаажамц “Хөхөө Намжил”
8 Хөгжим 14,6 I ЦС 3-р дамжаа
1-р баг /331, 332/
Морин хуурын дөрвөл
14 II ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/
с/ч Мөнхбаяр
13,8 III ЦС 3-р дамжаа
3-р баг /335, 338/
т/ч Замилан, с/ч Пүрэвдаш
9 Шилдэг анги 107,9 I ЦС 4-р дамжаа
1-р баг /341, 348/
106,4 II ХАС 4-р дамжаа
99,1 III ХАС 1-р дамжаа
10 Тусгай байр 97,5 IV ХАС 2-р дамжаа
97,2 V ЦС 3-р дамжаа
1-р баг /331, 332/
 


































































 






СОЁЛ, ОЛОН НИЙТТЭЙ ХАРИЛЦАХ АЛБА